literacko

literacko
… Tym razem natchnęło nas „literacko” … Prześledziliśmy ciekawe inicjatywy i postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej wydarzeniom promującym działalność pisarską, poetycką …

Najpierw udaliśmy się do Fundacji Wsparcia i Rozwoju Rodziny „Zielone Wzgórze”, która w dn. 15.04 zorganizowała spotkanie autorskie Magdaleny  Modlibowskiej „Odczarować  adopcję”. Na spotkanie przybyło wiele gości m.in. eksperci z dziedziny adopcji, rodzice adopcyjni i biologiczni oraz osoby spoza kręgu.  Atmosfera na spotkaniu była przepełniona miłością, przyjaźnią  i realizmem. Można było z niego wynieść wiele cennych wskazówek takich, jak:  formalności, jakie musi spełnić małżeństwo, aby adoptować  dziecko,  różnice i podobieństwa między rodzinami biologicznymi, a adopcyjnymi. Z naszego punktu widzenia polecamy takie wydarzenia, gdyż rozszerzają one punkt widzenia na świat oraz uwrażliwia ludzi na drugiego człowieka ,a ponadto  dają możliwość spojrzenia na sprawy niecodzienne, ale jednak obecne w naszym życiu. Takie spotkania uczą nas, jak się zachować w momencie kiedy ktoś nas informuje że jest w rodzinie adopcyjnej czy też adoptowali dziecko.
Spotkanie wywołało u nas refleksje oraz zachęciło do tworzenia … poprosiliśmy, więc p. Stanisława Średzińskiego– lidera Integracyjnego Koła Pisarzy i Poetów „Kamena” o zorganizowanie dla nas mini-warsztatu z pisania. Spotkanie doszło do skutku w dn. 17.04 i miało być początkowo adresowane do wolontariuszy biorących udział w Festiwalu „Złoty Środek Poezji” i Otwartym Konkursie Jednego Wiersza, ale wzięli w nim udział również inni wolontariusze kochający poezję. Podczas warsztatów uczestnicy zdobyli niezbędną wiedzę potrzebną do pisania wierszy ,a także był to czas dobrej zabawy i integracji.
Ostatnim przystankiem w naszej podróży w zdobywaniu wiedzy literackiej było spotkanie autorskie Artura Fryza poświęcone książce poetyckiej „Klatka schodowa kieszeń minotaura”, zorganizowane przez Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne „Empora” w Wojewódzkiej Miejskiej Bibliotece w dn. 23.04. Autor książki opowiedział o swoich doświadczeniach naukowych, wspominał swój bunt i protest za czasów młodości oraz o szukaniu swojego  miejsca na świecie. Nie mogło zbraknąć również rozważań na temat tego, jaki wpływ na twórczość wywarła szkoła oraz zagadnienia „wiara, a twórczość”.  Na spotkaniu pojawili się liczni autorzy oraz ludzie z dziedziny nauki. Można było zaobserwować wśród gości duże zainteresowanie książką, jak i samym autorem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *